Společné řešení pro cloud computing připravují HP a Microsoft

Uzavření tříleté dohody, na jejímž základě investují 250 milionů dolarů do řešení, která podstatně zjednoduší firemní technologická prostředí, oznámily společnosti HP a Microsoft.


Obě firmy plánují společně uvést produkty, které budou postaveny na zcela novém modelu aplikační infrastruktury, urychlí implementaci aplikací v cloudu, dále odstraní komplikace spojené se správou IT prostředí, zautomatizují stávající manuální procesy a konečně sníží celkové provozní náklady.

Tato dohoda přináší podle představitelů obou firem dosud nejrozsáhlejší integraci IT technologií – od infrastruktury až po aplikace – a měla by podstatně zkvalitnit možnosti zákazníků při vývoji, nasazování a správě IT prostředí. Nový model bude nabízen jako integrovaný produkt pro prostředí velkých heterogenních datových center i v rámci řešení pro malé a střední firmy.

Novinka bude podle výrobců dodávané prostřednictvím sítě obchodníků a partnerů a mimo jiné nabídne:

— Vyšší obchodní efektivitu díky lepším reakcím na měnící se podnikatelské požadavky a konvergenci serverových, úložných, síťových a aplikačních zdrojů ve vysoce automatickém a samočinně spravovaném prostředí.

— Vyšší výkon aplikací, zlepšení spolehlivosti a dostupnosti klíčových podnikových aplikací typu Microsoft Exchange Server či Microsoft SQL Server prostřednictvím vytvoření optimalizovaného „strojového“ prostředí. Bude se jednat o předem sestavené balíčky serverů, úložišť, síťových prvků a aplikací na klíč. Nasadit toto řešení pro správu dat a e-mailů do ostrého provozu je možné takřka „jediným kliknutím“ tlačítka myši.

— Snadnou provozovatelnost prostřednictvím integrovaných, interoperabilních nástrojů pro virtualizaci a správu, které umožní automaticky přidělovat, spravovat a průběžně ladit technologická prostředí. Díky integraci softwaru HP Insight Software, HP Business Technology Optimization a Microsoft System Center získají podnikoví zákazníci jednotné řešení správy pro automatizaci nasazení aplikací spolu s monitorováním celé aplikační infrastruktury. Tato integrace zároveň přinese optimalizaci napájení i výkonu a zajistí interoperabilitu v prostředí heterogenního datového centra.Komentáře