Spolupráci ohledně vývoje a prodeje čipů Sparc rozšiřují Fujitsu a Oracle

Prohloubení partnerství ohledně čipové platformy Sparc oznámily firmy Fujitsu a Oracle. Rozšířena bude spolupráce při vývoji a prý značně se rozšíří i dohody o distribuci produktů.


Obě firmy také přijaly závazek spolupracovat v oblasti technologií, marketingu a podpory prodeje.

Oracle a Fujitsu rozšíří vzájemnou optimalizaci a testování svých produktů tak, aby zajistily co nejlepší fungování softwaru Oracle v prostředí kritických podnikových aplikací. Obě korporace již loni v prosinci společně uvedly nové procesory pro servery řady Sparc Enterprise M-Series. Firmy se nyní dohodly na společném plánu, který umožní v příštích 3 letech vyvinout servery řady M-series s až 15krát vyšším výkonem než současné modely.
Obchodní týmy Oracle a Fujitsu budou společně prodávat servery Sparc Enterprise, což by mělo zajistit kontinuitu stávajících služeb a větší spokojenost zákazníků. Společnost Fujitsu současně uzavřela novou distribuční dohodu v rámci sítě Oracle PartnerNetwork, která jí umožňuje prodávat produkty z celého portfolia společnosti Oracle. Společnosti Fujitsu to umožní působit jako systémový integrátor a poskytovatel řešení všech produktů a služeb Oracle.Komentáře