Správu IP kamer zjednodušil D-link – třeba podporou více výrobců

Videorekordér DNS-726-4, který nabízí pokročilé funkce pro IP monitoring prostřednictvím síťových kamer, představila firma D-Link.


Novinka nahrává video až ze 4 lokálních nebo vzdálených síťových kamer, přičemž spojit a ovládat lze až čtyři rekordéry (tedy celkem) 16 kamer. Po nainstalování kamer se dá pomocí snadno konfigurovatelného časového rozvrhu nastavit nepřetržitý záznam nebo záznam v naprogramovaných časových intervalech. Tyto intervaly je možné nastavit pro každou kameru samostatně.
DNS-726-4 umožňuje také spouštět záznam při vzniku nějaké události podle zadaných podmínek. NVR je možné nakonfigurovat tak, aby se při zaplnění prostoru na disku přepisovala automaticky nejstarší data, což umožňuje nepřetržité nahrávání.
Produkt dále řídí mimo jiné posílání varovných e-mailů a nahrávání pro všechny připojené kamery. Možné je monitorovat i spouštěcí signály z funkce detekce pohybu nebo digitálního vstupu kamer. Tyto události jsou zaprotokolovány. Pro hlášení událostí mohou uživatelé vytvořit seznam s několika kontaktními e-mailovými adresami.
NVR DNS-726-4 se 2 diskovými sloty je určen nejen pro síťové kamery značky D-Link, ale pracuje také s výrobky firem Axis, Sony a Panasonic.
IP dohled se dnes ve stále vyšší míře používá jako efektivní bezpečnostní řešení, které nabízí sofistikované monitorování a kontrolu. Typickou implementaci představuje nasazení IP kamer spolu se síťovým videorekordérem (NVR), který pak tvoří kompletní nahrávací a přehrávací systém.Komentáře