Správu jakýchkoliv mobilů nabízí MDM řešení od BlackBerry

MDM (Mobile Device Management) řešení BlackBerry Enterprise Service 10 začala na tuzemském trhu prodávat trh společnost System4u. Jde o nástupce systému BlackBerry Enterprise Serveru (BES).


BES se skládá ze tří hlavních nezávislých modulů: BDS (BlackBerry Device Service), což je modul pro správu zařízení s operačním systémem BlackBerry 10 a tabletů BlackBerry PlayBook, dále UDS (Universal Device Service), který dovoluje správu zařízení s operačními systémy Android a iOS (podpora Windows Phone by měla podle dodavatele brzy následovat) a konečně modul zajišťující integraci současných BES serverů, který umožňuje správu současných zařízení BlackBerry s OS BlackBerry verzí 4 až 7.1.

Všechny moduly lze spravovat zcela nezávisle nebo pomocí jednoho uživatelského rozhraní, z jedné přehledné administrátorské konzole – BlackBerry Management Studia.

„BES 10 přichází se zcela novou filosofií správy zařízení a především, je multiplatformní. Díky trendu BYOD (Bring-Your-Own-Device), kdy zaměstnanci přinášejí do firmy svá vlastní výkonná mobilní zařízení, získává multiplatformní BES 10 zcela nový rozměr a firmy tak mohou pohodlně a jednotně spravovat nejenom zařízení BlackBerry, ale i Android a iOS,“ říká Ondřej Kubeček z firmy System4u.

System4u nabízí firmám komplexní řešení na míru. Kromě BlackBerry u nás zastupuje i firmy MobileIron a Zenprise.Komentáře