Správu mobilních zařízení pomocí cloudu prý jako první nabídne Sophos

Hostovanou verzi svého řešení pro správu mobilních zařízení (Mobile Device Management, MDM), uvedla na trh firma Sophos. Podle jejích představitelů jde o vůbec první takovou službu.


Novinka vychází z produktu Mobile Control 2.5 a eliminuje potřebu počátečních investic do hardwaru i případným změnám v již používané infrastruktuře. K tomuto typu aplikací se tak dostanou i firmy, pro něž to bylo zatím relativně nedostupné - ať z finančních, či technických důvodů.

Společnost Sophos do budoucna počítá s uvolněním v podobě software jako služby (SaaS) u všech svých bezpečnostních aplikací.

Základem hostovaného řešení je webová konsole, portál vlastních služeb a mobilní klient nabízející jednoduché a intuitivní ovládání. Uživatelé mají k dispozici všechny potřebné funkce pro správu mobilních zařízení v rozsahu dostupném v tradičně instalované verzi a nemusí se přitom věnovat údržbě prostředí ani aktualizacím na nejnovější verze.

Místo provozních starostí se mohou plně soustředit na činnosti související s mobilními zařízeními včetně komplexní správy bezpečnostních politik pro jednotlivá firemní i zaměstnanci vlastněná zařízení.

„Hostovaná aplikace v prostředí cloudu je zárukou, že mobilní zařízení mohou být bezpečně spravována ve všech firmách bez ohledu na jejich velikosti a počet uživatelů mobilních zařízení,“ říká Matthias Pankert, vice prezident společnosti Sophos zodpovědný za jednotlivé produkty.Komentáře