Správu mobilů s filtrací obsahu i šifováním souborů nabízí Sophos

Novou verzi systému Mobile Control (MC) představil Sophos. Varianta 4.0 podle výrobce představuje první řešení EMM (Enterprise Mobile Management), které umožňuje individuální šifrování souborů, obsahuje integrovaný antivirus a podporuje i filtraci webového obsahu.

Správu mobilů s filtrací obsahu i šifováním souborů nabízí Sophos


Nové řešení je dostupné jak v klasickém licenčním modelu on-premise, tak i jako služba. MC 4.0 prý zohledňuje specifika bezpečnostní problematiky v malých a středně velkých firmách.

Výhodou novinky,která podporuje zařízení s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone 8, je podle představitelů firmy mj. snadno pochopitelný komplexní přístup k ochraně mobilních zařízení. Díky správě mobilního obsahu (Mobile Content Management,MCM) pro zařízení s operačním systémem iOS je MC 4.0 prý jediným EMM řešením, které podporuje šifrování na úrovni souborů. Každý soubor se tak může chránit bez ohledu na to, zda se data zpracovávají v kanceláři nebo na cestách.

Nový MC přináší také integrovanou ochranu proti malwaru a škodlivému obsahu pro zařízení s operačním systémem Android, který je hlavní platformou pro dnešní mobilní malware. Například SophosLabs již odhalila na 900 000 jedinečných fragmentů mobilního malware a tento počet navíc velmi rychle roste.

Díky webové ochraně pro systém Android mohou IT administrátoři řídit přístup k webovému obsahu a blokovat tak stránky, které se zaměřují na krádež dat nebo jiné nevhodné aktivity. MC 4.0 umožňuje navíc integraci s řešením jednotné správy hrozeb Sophos UTM a s dalšími produkty z dílny Checkpoint a Cisco.

Firmy tak mohou využít výhod řízení přístupu k síti – kompromitovaná zařízení jsou od sítě izolována a malware na mobilních zařízeních tak nemůže firmu ohrozit.

Nový produkt se může pochlubit i výrazným zjednodušením administrace, kterého dosahuje prostřednictvím uživatelsky orientované implementace, správy a cenových modelů. Součástí nové verze je také intuitivní webová konzole pro správu, která umožňuje, aby si uživatelé sami měnili hesla a zajišťovali základní správu zařízení – od registrace až po hlášení ztráty či krádeže.

 

Úvodní foto: © Alexander Santander - Fotolia.com


Komentáře