Správu více různých cloudů usnadní novinka od VMwaru

Aktualizované portfolio produktů pro správu cloudu představil VMware. Podle dodavatele administrátorům usnadní řídit služby v rámci více heterogenních cloudů a nabídnou i pokročilé automatizované funkce.

Správu více různých cloudů usnadní novinka od VMwaru


Modernizace zahrnuje nástroje jako vCloud Automation Center 5.1, vFabric Application Director či IT Business Management Suite.

vCloud Automation Center 5.1, jež je v sadě vCloud novinkou, pomáhá správcům s řízením provisioningu IT služeb. Umožňuje mimo jiné provisioning na základě daných pravidel napříč privátními a veřejnými cloudy od VMwaru, fyzickou infrastrukturou, vícenásobnými hypervisory a webovými službami Amazon.

Prostřednictvím samoobslužného portálu umožní administrátorům, vývojářům i dalším uživatelům požádat o nové IT služby nebo spravovat stávající zdroje. vCloud Automation Center 5.1 je integrovaný s řešením vCloud Director, a umožní tak zákazníkům využívat virtuální datová centra složená ze softwarově definovaných služeb.

vCloud Automation Center 5.1 bude také obsahovat vCenter Orchestrator pro automatizaci IT v rámci pracovních procesů, a to jak v rámci produktů VMware, tak i už existujících nástrojů zákazníka.

„Nabídka řešení od VMware podstatně mění správu v éře cloudu. Zákazníci mohou pracovat s cloudy v celém rozsahu a zprostředkovávat IT služby firmám, “ říká Raghu Raghuram, výkonný viceprezident pro cloudovou infrastrukturu a správu ve VMware.

Novinkou je i vFabric Application Director 5.0, který usnadňuje vytváření a nasazování tzv. „multi-tier“ aplikací do libovolného cloudu prostřednictvím návodů se standardizovaným, předem schváleným operačním systémem a middleware komponentami. Produkt umožní využít tytéž návody pro nasazení aplikací napříč různými virtuálními a hybridními cloudovými infrastrukturami, včetně Amazon EC2.

Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com


Komentáře