Star 21 Networks, českého operátora bezdrátových sítí FWA, přebírá Dial Telecom

Jediným vlastníkem brněnské společnosti Star 21 Networks, jež poskytuje velkoobchodní telekomunikační služby ostatním operátorům, se stala firma Dial Telecom.


Konkurenční výhodou kupované firmy je podle nového majitele i rychlé připojení koncových zákazníků k síti operátorů pomocí bezdrátových sítí. Obrat Star 21 Networks za rok 2010 byl téměř 67 milionů korun.
Skupina Dial Telecom pokračuje ve své dlouhodobé obchodní a akviziční strategii a neustále posiluje svoji pozici na trhu datových, hlasových i internetových služeb v ČR.
Transakce bude v nejbližších dnech potvrzena a zapsána do obchodního rejstříku. Dosavadním 100% vlastníkem Star 21 Networks byla německá firma Star 21 Networks z Frankfurtu nad Mohanem.  
Společnost Star 21 Networks byla založena roku 2 000, kdy získala jednu ze tří celostátních licencí na provozování bezdrátových přístupových sítí typu FWA (Fixed Wireless Access) v pásmu 26 GHz pro ČR. V roce 2001 začala poskytovat služby vlastní sítě dalším operátorům a brzy se stala významnou alternativou na velkoobchodním trhu tzv. poslední míle – tedy připojení konkrétního zákazníka k síti daného operátora pomocí vyhrazeného rychlého bezdrátového připojení.
Tato síť slouží především dalším operátorům a poskytovatelům připojení k internetu, kteří jejím prostřednictvím poskytují telefonní, datové a internetové služby firmám a organizacím. K zákazníkům Star 21 Networks dnes prý patří již všichni významní operátoři pevných sítí na českém trhu.
Dial Telecom tak touto transakcí získává vybudovanou infrastrukturu, ale i celou dosavadní zákaznickou bázi provozovatele Star 21 Networks.
„Jde o rychlý způsob připojení zákazníků, doplnění připojení pomocí fixní sítě. Star 21 Networks se stane přímo dceřinou společností Dial Telecomu,“ řekl Aleš Zeman, místopředseda představenstva Dial Telecom.Komentáře