Storyflex členem skupiny Proact IT Group, bude působit pod jménem Proact Czech Republic

Mezinárodní technologická společnost Proact IT Group dokončila integraci firmy Storyflex do svých vlastnických struktur. Tuzemská pobočka od února vystupuje pod novým jménem Proact Czech Republic.


Veškeré závazky a pohledávky firmy Storyflex přešly na nástupnickou společnost Proact Czech Republic.

Na českém trhu tak podle vedení Proact vznikl jeden z nejsilnějších hráčů na poli ukládání a archivace dat s plánovaným letošním obratem ve výši 270 milionů korun. Proact Czech Republic zaměstnává v Česku 32 odborníků a má pobočky v Praze, Brně a Ostravě.

Proact IT Group působí v oblasti ukládání, zálohování, archivace a obnovy dat, a to ve dvanácti evropských zemích a zaměstnává 300 certifikovaných specialistů. Letošní obrat celé skupiny Proact IT Group se odhaduje na 3 miliardy korun. Společnost je kotována na švédské burze Nasdaq OMX Stockholm. Centrála společnosti sídlí ve Stockholmu.

„Naším hlavním cílem pro letošní rok je uvést novou značku na trh a udržet si stávající obrat,“ říká René Valvoda, výkonný ředitel společnosti Proact Czech Republic. „Síla skupiny Proact IT Group je v její specializaci a zázemí nadnárodní skupiny, která disponuje několika stovkami certifikovaných odborníků a těmi nejlepšími technologiemi,“ dodává Valvoda.Komentáře