Společnost IFS na základě výsledků studie agentury Forrester Consulting doporučuje, aby si firmy osvojily nový způsob uvažování v duchu dlouhodobě udržitelné efektivity. Výsledky studie totiž ukazují, že společnosti, které standardizují své klíčové projekty a nástroje, jsou dlouhodobě úspěšnější.
Ze studie také vyplývá, že před projektově orientovanými organizacemi je stále řada překážek, které musí překonat, pokud chtějí uspět a růst v nově nastartované ekonomice. Plného přehledu a kontroly nad projekty lze dosáhnout jedině integrovaným a standardizovaným přístupem. K problémům dochází, když jsou projekty plánovány a monitorovány mimo normální podnikové systémy - v takových případech je totiž nemožné sledovat a chápat, jaký mají jednotlivé projekty dopad na celkovou výkonnost firmy.
Klíčová zjištění studie agentury Forrester:
· Společnosti, které standardizovaly postupy a nástroje, jsou dlouhodobě úspěšnější.
· Společnosti, které zavedly projektová řešení jako standard, dosáhly větší předvídatelnosti projektů, protože o nich mají lepší přehled.
· Absence dostatečných informací způsobuje značná zpoždění projektů a duplicitu práce.
· Společnosti dostatečně nevyužívají dostupné technologie ke zlepšování svých schopností a vyspělosti.
Oblasti standardizace projektů a jejího vlivu na růst organizace se hodlá společnost IFS nadále věnovat, a sice v rámci studie zaměřené na nový model uvažování v duchu dlouhodobě udržitelné efektivity, na které IFS spolupracuje s organizací International Project Management Association (IPMA). Studie bude mimo jiné zkoumat i rozsah, v němž se společnosti snaží řídit své nejzásadnější projekty a osvědčené postupy v této oblasti. Cílem je prokázat obchodní hodnotu projektového řízení a nového uvažování zaměřeného na dlouhodobě udržitelnou efektivitu.
„Je to zajímavá oblast, která si zaslouží další zkoumání,“ řekl profesor Brane Semolic, předseda rady pro vedení výzkumů IPMA. „Firmy se v dnešním konkurenčním prostředí snaží předvést akcionářům i zákazníkům hmatatelný růst a ziskovost, která nespočívá jen v opatřeních na úsporu nákladů. IPMA dlouho zastává názor, že projektové řízení k tomu může výrazně přispět, a velice se těší na spolupráci se společností IFS. Našich padesát členských organizací po celém světě má výborné předpoklady pro zkoumání toho, jak efektivní projektové řízení přímo přispívá k růstu společností. Společně se nám podaří vypracovat metodiky nejlepších postupů pro udržitelně efektivnější projektové řízení.“