Superrychlý SSD pro náročné představil Kingston

KC2000, svou novou vlajkovou loď v oblasti úložných systémů, představil Kingston. Jde o M.2 NVMe PCIe SSD pro firmy a náročné uživatele, který má vysoký výkon díky rozhraní PCIe 3.0 × 4 a 96vrstvé 3D TLC NAND flash paměti.

Superrychlý SSD pro náročné představil Kingston


Nabízí rychlost čtení až 3 200 MB/s a zápisu až 2 200 MB/s. Disponuje i interním šifrováním s podporou 256bitového hardwarového AES kódování a umožňuje použití bezpečnostních řešení na základě TCG Opal 2.0 od dodavatelů jsou Symantec či McAfee.

Disk má rovněž vestavěnou podporu pro MS eDrive, specifikaci zabezpečení úložiště dat pro použití s nástrojem BitLocker. Dostupný je v kapacitách od 250 GB až po 2 TB.

„KC2000 je určen pro klienty s vysokými nároky na výpočetní výkon, zejména pro intenzivní pracovní zátěž v aplikacích na PC a pracovních stanicích, které vyžadují rychlost a spolehlivost,“ říká Tony Hollingsbee, obchodní manažer Kingston odpovědný za prodej SSD disků v regionu EMEA.

Tento typ disku má podle něj větší flexibilitu a jeho kompaktní formát M.2 šetří místo v počítači. KC2000 je prý proto vhodný SSD pro uživatele, kteří chtějí provést výhodný upgrade úložiště dat.


Úvodní foto: Kingston


Komentáře