Své první modemy LTE nabízí Intel

Intel uvedl na trh svá řešení LTE – jeho modem XMM 7160 se premiérově nachází ve verzi LTE tabletu Samsung GALAXY Tab 3 (10.1), k dispozici jsou nově i moduly PCIe M.2 pro tablety 4G či ultrabooky nebo integrovaný radiofrekvenční (RF) transceiver SMARTi m4G.

Své první modemy LTE nabízí Intel


Například XMM 7160 nabízí konektivitu pro sítě 2G, 3G a LTE, podporuje simultánně až patnáct pásem LTE a také funkci hlasových hovorů po LTE (VoLTE, Voice over LTE). Má také vysoce konfigurovatelnou RF architekturu, v reálném čase operuje s algoritmy pro tzv. envelope tracking a ladění antény, což umožňuje efektivní vícepásmové konfigurace  či globální roaming v LTE sítích.

Moduly PCIe M.2 LTE jsou zase vhodné pro různá zařízení, jež obohatí o vícemódovou (2G/3G/LTE) datovou konektivitu v rovněž až patnácti frekvenčních pásmech LTE. Tyto moduly navíc podporují globální navigační satelitní systémy (GNSS).

V současnosti procházejí testováním na interoperabilitu a v dohledné době je nabídnou výrobci jako Huawei, Sierra Wireless či Telit. Celosvětově budou dostupné v roce 2014 v tabletech a ultraboocích různých výrobců.

Na příští rok připravuje Intel i model XMM 7260 s pokročilými funkcemi LTE, jako jsou agregace operátorů, vyšší rychlost nebo podpora TD-LTE a TD-SCDMA.

Úvodní foto: © Photo-K - Fotolia.com


Komentáře