Symantec kupuje za 1,3 miliardy část firmy VeriSign věnující se autentizačním řešením

VeriSign se bude podle svých slov soustředit především na svůj ziskovější segment spojený s doménovými jmény a službami pro eliminaci útoků typu DDoS, Symantecu prodá část svých bezpečnostní řešení orientovaných zejména na autentizaci uživatelů i serverů.


Součástí transakce jsou mimo jiné certifikáty SSL (Secure Sockets Layer) využívané pro autentizaci zabezpečených internetových serverů, dále dvoufaktorové autentizací tokeny, řešení pro detekci různých podvodů či produkty PKI (Public Key Infrastructure) určené jak pro vládní, tak korporátní segment. Obrat Verisignu v oblasti bezpečnostních řešení však v poslední době nerostl nijak závratně (mimo jiné i kvůli pádu cen SSL certifikátů).

„Pokud chcete být na tomto poli úspěšní, musíte mít široké portfolio služeb, vhodnou platformu a rozšiřující se distribuční kanál – a to vše Symantec splňuje,“ tvrdí Mark McLaughlin, výkonný ředitel a prezident firmy VeriSign. Podle něj diskuze o prodeji probíhaly již více než rok.

Podle analytiků firmy Lazard Capital Markets dává obchod smysl pro obě strany – Symantecu přináší širší portfolio bezpečnostních produktů, Verisign se zase může soustředit na svůj nejziskovější byznys.

Symantec hodlá podle svých slov propojit SSL byznys VeriSignu se svou divizí řešení IDS (intrusion detection systems) a také v budoucnu nabídne v produktu Protection Center pokročilejší správu digitálních certifikátů. Na straně koncových uživatelů bude integrována autentizační služba VeriSign Identity Protection (VIP) využívající dvoufaktorové ověřování s řešeními Norton Identity Safe.

Obě firmy přitom v posledních měsících byly aktivní i v dalších transakcích. Symantec mimo jiné převzal za stovky milionů dolarů firmy PGP a GuardianEdge specializující se na šifrování, Verisign zase za zhruba 43 milion dolarů prodal svou divizi spravovaných služeb společnosti SecureWorks.

Obchod by měl být ukončen během září tohoto roku.Komentáře