Symantec uvedl bezplatnou službu Norton Online Family pro ochranu dětských uživatelů internetu

Tým Norton společnosti Symantec oznámil, že služba na podporu bezpečnosti rodiny online Norton Online Family bude nyní nabízena zdarma na celém světě ve 25 jazycích.


Služba Norton Online Family byla dříve k dispozici pouze v angličtině a její nová verze je první globálně dostupné bezplatné řešení, které poskytuje rodičům potřebné komplexní nástroje nejen pro blokování nevhodných webových stránek, ale také pro získání skutečného přehledu o životě jejich dětí on-line a podporu trvalého dialogu o bezpečném chování v internetu.

Nová verze se má snáze používat, má vylepšené uživatelské rozhraní, flexibilnější možnosti nastavení denních limitů pro použití počítače dítětem a další stránky podpory. 62 % dětí z celého světa uvádí, že při připojení online přišly do styku s něčím negativním. Zpráva Norton Online Family Report tak ukazuje, že bezplatná služba napomáhající bezpečnosti dětí nyní nachází uplatnění více než kdykoli dříve.

Služba Norton Online Family nově pojímá bezpečnost on-line a pomáhá rodičům získat přehled o šedých oblastech Internetu. Bezplatná služba Norton Online Family obsahuje nejen základní nástroje, které blokují závadný obsah, ale také podporuje otevřenou diskuzi mezi rodiči a dětmi. Rodiče mohou nastavit jasná domácí pravidla, získat přehled o hledaných termínech, které jejich děti zadávají, a lépe poznat, jak děti popisují svoji osobu na webech sociálních sítí. Součástí služby Norton Online Family je také zasílání zpráv v reálném čase, které dětem umožňuje zaslat rodičům oznámení o jejich úmyslech, když se pokoušejí navštívit blokované webové stránky. Protože se jedná o webovou službu, rodiče mají také tu výhodu, že se mohou kdykoli a kdekoli přihlásit z libovolného počítače a upravit nastavení nebo sledovat činnost dítěte.

Služba Norton Online Family není jako tradiční produkty s funkcí rodičovského zámku, které se zaměřují pouze na blokování a sledování činností dětí on-line. Služba rozšiřuje pomoc rodičům na získání kontroly nad šedými oblastmi Internetu. Rodiče stále potřebují nástroje pro ochranu dětí on-line, ale stejně důležité je nyní také vzdělávání a komunikace s dětmi.

K použití služby Norton Online Family v počítačích PC (operační systém Windows XP Home nebo Professional, aktualizace SP2 nebo novější; Windows XP Media Center Edition 2005; Windows Vista, 32bitová nebo 64bitová edice, aktualizace SP1 nebo novější) nebo Mac (operační systém Mac OS X 10.5) stačí zájemcům, aby se zaregistrovali a vytvořili rodinný účet na adrese https://onlinefamily.norton.com. Do každého počítače, který dítě používá, rodiče stáhnou a nainstalují malou aplikaci Norton Safety Minder. Webová služba Norton Online Family je schopná sledovat činnost každého dítěte v Internetu v reálném čase. Ke zmírnění obav rodičů přispívají okamžité zprávy a pohodlný přístup k účtu kdykoli z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.