Systém DLP od McAfee nabízí jednoduchou správu i podporu pro DRM

Vylepšenou verzi řešení DLP (Data Loss Prevention, prevence ztráty citlivých dat) uvedla na náš trh společnost McAfee.


Novinka podle výrobce slouží k zabezpečení citlivých obchodních informací i dat, jejichž ochrana podléhá regulačním požadavkům, a to na médiích USB nebo kdekoliv v síti, před firewallem i za ním. Navíc díky integraci s technologií pro správu intelektuálních práv (Rights Management), jako je DRM společnosti Adobe, lze citlivá data chránit i v případě, že už prostředí firmy opustí.

Zmíněné řešení je založeno na integrovaných zařízeních a softwarových agentech a pomocí platformy ePolicy Orchestrator prý jej nasadit v řádu několika dnů. Bezpečnostní politiky je možné ještě před jejich nasazením v produkčním prostředí testovat proti záznamům o historii dat, což umožňuje obejít aplikaci politik metodou pokus-omyl, bez nutnosti drahých konzultačních služeb nebo hrozeb falešných poplachů, které mohou způsobit přerušení firemních procesů.

Technologie DLP v sobě zahrnuje prevenci ztráty dat napříč všemi součástmi platformy ePolicy Orchestrator. Výrazně se také zvýší podpora adresářových služeb Microsoft Active Directory.

Vlastnosti novinky dle výrobce:

- Snadné nasazení. Řešení DLP lze implementovat během několika dní a umožňuje rychle otestovat, zda nastavení vyhovuje politice firmy v oblasti nakládání s daty. Podrobné údaje umožňují oddělením IT rychle získat přehled o dosud neznámých rizicích a rychle nasadit metody ochrany firemních dat.

- Správa. Uživatelé mají nyní k dispozici jednoduché prostředky pro správu bezpečnostních incidentů z platformy ePolicy Orchestrator pomocí jediné konzole. Toto centralizované rozhraní podporuje správu, změny konfigurace a reportování, nabízí záznamy o způsobech, jakým byla data používána v minulosti. Správa systému může být podle konkrétních potřeb dále delegována.

- Integrace. Těsná integrace mezi technologií Data Loss Prevention a dalšími řešení od McAfee pro ochranu dat umožňuje koordinované a automatizované reakce na bezpečnostní hrozby. Systém je také provázán s hlavními technologiemi pro správu práv (rights management), například s technologií DRM společnosti Adobe. Citlivá data lze tímto způsobem chránit i v případě, že opustí prostředí firmy.Komentáře