Systém pro práci s datovými schránkami vylepšil CZ.NIC

Datovku 2.0, novou verzi multiplatformního klienta pro datové schránky, uvedla na trh firma CZ.NIC.


S pomocí této aplikace je možné číst a odesílat zprávy, kontrolovat integritu zpráv, exportovat dodejky i celé zprávy nebo exportovat přehled korespondence za určité časové období.

Nově byla přidána například podpora pro placené odpovědní zprávy - z Datovky je možné poslat jak inicializační zprávu, tak odpověď na ní placenou příjemcem. Opravena byla také nedokonalá synchronizace zrušení devadesátidenní platnosti hesla.

Druhou oblastí změn je uživatelská přívětivost, zejména v oblasti podpory více datových schránek. Pořadí schránek v seznamu je nově možné měnit, přibylo tlačítko pro synchronizaci všech schránek najednou a u každé schránky je nově zobrazen počet nepřečtených přijatých zpráv.

Po přepnutí účtu je vždy automaticky vybrána nejnovější zpráva a aktuální zpráva je v seznamu vždy viditelná i po změně řazení zpráv. Při vyhledávání schránek jsou nově zobrazeny informace o omezení vyhledávání schránek v závislosti na statutu schránky uživatele.

Vylepšena byla také rychlost synchronizace se serverem DS a některé běžné chybové zprávy byly doplněny o popis pravděpodobného důvodu chyby a možnosti řešení. Datovka si nově pamatuje poslední použité adresáře i mezi spuštěními.

Poslední oblastí změn jsou opravy chyb. Ty se týkají zobrazení zpráv při přepínání účtů, výběru lokalizace pod Mac OS X, zobrazení jmen příloh pod Mac OS X, funkcionality hypertextových odkazů v dialozích a zpracování argumentů příkazové řádky.

V oblasti přenosné (portable) verze bylo odstraněno omezení zapamatování hesla a tato verze byla graficky odlišena, aby nemohla být uživatelem zaměněna za běžně nainstalovanou verzi.Komentáře