Systémy NAS pro osobní cloudy či videodohled nabízí Qnap

Dvoujádrové systémy Compact NAS, vhodné pro segment SOHO, uvedl na trh Qnap. Vhodné jsou prý hlavně pro ty, kteří si chtějí vytvořit svůj osobní cloud.

Systémy NAS pro osobní cloudy či videodohled nabízí Qnap


Compact NAS, zahrnující 1pozicový TS-128 a 2pozicový TS-228, mají formát minitower, který zabírá méně místa na pracovní ploše. Uživatelům umožňuje zálohování a synchronizaci souborů, navíc poskytuje dálkový přístup a širokou škálu multimediálních aplikací.

Novinky pracují pod operačním systémem QTS 4.2 pro NAS a využívají procesory ARM v7 s frekvencí 1,1GHz a s 1GB DDR3 RAM. Rychlost čtení činí až 100 MB/s, přičemž NAS umožňuje souběžný přístup více uživatelů a aplikací. Systémy TS-128/228 mohou také posloužit jako multimediální centrum. 

Co se týče podpory cloudů, řešení myQnapCloud poskytuje více služeb vzdáleného přístupu, kterými mohou uživatelé odkudkoli prostřednictvím webového prohlížeče získat přístup k multimediálním souborům na TS-128/228, spravovat a sdílet je.

Uživatelé mají také možnost získávat přístup k souborům a procházet je na NAS pomocí mobilních aplikací. S nástrojem Qsync, který podporuje synchronizaci souborů na větší počet zařízení, mohou lidé získávat nejnovější soubory z jakéhokoli zařízení připojeného na NAS kdykoli to budou potřebovat.

NAS poskytuje obsáhlé funkce pro správu a zálohování souborů, včetně například sdílení souborů napříč platformami, zálohovací řešení pro Windows a Mac, řešení obnovení po havárii, jako například RTRR, rsync a zálohování na úložiště cloud. K dispozici je i aplikace Hybrid Backup Sync, která konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace, aby uživatelé mohli snadno přenášet data na místní či vzdálená úložiště nebo na veřejný cloud.

Na NAS jde další funkcionality i doinstalovat – třeba pomocí Surveillance Station se 2 kanály IP kamer zdarma a s až 8 kanály dostupnými dokoupením přídavných licencí lze udělat z NAS dohledové centrum.

Úvodní foto: © CenturionStudio.it - Fotolia.com


Komentáře