T-Mobile začal budovat 3G síť s rychlostí až 14,4 Mbit/s

Společnosti T-Mobile Czech Republic a Nokia Siemens Networks v uplynulém týdnu podepsaly smlouvu o vybudování sítě 3. generace. T-Mobile tak po modernizaci 2G sítě zahajuje letos další velký technologický projekt rozšiřující nabídku vysokorychlostních mobilních služeb pro zákazníky.


Zařízení od společnosti Nokia Siemens Networks přinesou pokročilé služby využívající technologie HSPA (High Speed Packet Access) v prostředí UMTS FDD. Do konce roku budou na území Prahy v komerčním provozu první Flexi-Multiradio vysílače.

HSPA technologie představuje jeden z posledních vývojových stupňů sítí 3. generace – UMTS. Její hlavní předností pro zákazníky jsou rychlé datové přenosy – download až 14,4 Mbit/s, upload 5,7 Mbit/s. Zvolená technologie navíc představuje již přípravu na příchod sítí další generace.

„Poptávka po datových službách v Česku neustále roste. Proto je pro nás vybudování 3G sítě jednou z hlavních priorit, a to i v současné době, která přináší pro obor telekomunikací řadu výzev,“ uvedl Roland Mahler, generální ředitel T-Mobile Czech Republic.

„Jsme velice potěšeni, že se naše partnerská spolupráce díky této důležité smlouvě ještě více prohloubí,“ uvedl Ralph Griewing ze společnosti Nokia Siemens Networks, který má na starosti obchodní vztahy se společností Deutsche Telekom. „Jsme také rádi, že naše inovativní řešení, jako jsou například Flexi základnové stanice a technologie HSPA, umožní českým zákazníkům využívat rychlé a spolehlivé připojení k internetu a společnosti T-Mobile poskytnou energeticky úspornou platformu.“

Do konce roku by měla být nová 3G síť v Praze komerčně spuštěna. Pilotní provoz bude zahájen na podzim v sídle společnosti T-Mobile a jejím okolí na pražských Roztylech.Komentáře