T-Systems se stal servisním partnerem Sunu

Firma Sun Microsystems uzavřela se společností T-Systems smlouvu o spolupráci v oblasti servisních služeb.


Tato spolupráce umožňuje T-Systems nabízet, provozovat a provádět servis produktů a služeb firmy Sun. Dosud to bylo vyhrazeno výlučně pracovníkům výrobce serverů, a to i v případě, že se jednalo o IT systémy pro zákazníky T-Systems.

Tato forma distribučního partnerství podle obou firem daleko překračuje certifikaci předepsanou výrobcem. Padesát zaměstnanců T-Systems se prý školilo 20 dnů a získalo tím kvalifikaci pro helpdeskovou podporu a terénní servis řady produktů firmy Sun.

Nyní mohou poskytovat služby a servis pro systém Sun x64 a servery Sparc i pro úložné produkty, a současně mají k dispozici podporu výrobce až po inženýrské služby Sun.

Rozšíření partnerského postavení prý také přináší výhodu pro T-Systems při výběrových řízeních, protože mnoho společností vyžaduje certifikaci od firmy Sun při podání nabídky a T-Systems může s certifikáty nabízet více služeb z jednoho zdroje a uzavírat smlouvy o poskytování služeb se zákazníky. Společnost T-Systems ve svých výpočetních střediscích v současné době provozuje 5 000 serverů Sun.Komentáře