Tablet od Panasonicu odolá i hrubému zacházení

Toughbook CF-C2, odolný notebook/tablet určený pro pracovníky v terénu, představil Panasonic.

Tablet od Panasonicu odolá i hrubému zacházení


Novinka dokáže podle výrobce odolat pádu z výšky až 76 cm (testovalo se tak v šesti různých úhlech), je vybaven vodotěsnou klávesnicí nebo zesíleným sklem u displeje. Má i systém trojitého závěsu, který zajišťuje stabilnější provoz.

Produkt je osazen čipy Intel Core čtvrté generace (konkrétně i5-4300U) a pracuje na platformě Windows 8.1. Operační paměť zahrnuje standardně 4 GB, je rozšiřitelná až na 8 GB a pevný disk ve standardní výbavě má 500 GB, nebo volitelný SSD disk 128 GB nebo 256 GB.

Jako zobrazovač slouží multidotykový HD IPS displej s podporou pro 1deset prstů a úhlopříčkou 12,5". Záložní baterie pak dovoluje výměnu hlavní baterie (až na 19 hodin provozu) za provozu, bez vypnutí zařízení.

Kvůli mobilitě nabízí i širší škálu komunikačních technologií – jako třeba 4G modul, Bluetooth ve verzi 4.0, NFC či Wi-Fi 802.11a, b, g i n.

Doplňkový sériový port ideální pro zaměstnance pracující v terénu a servisní techniky umožňuje připojení diagnostických a měřicích zařízení k počítači Toughbook. Krom toho lze prostřednictvím flexibilních konfiguračních zásuvek přidat další profesionální doplňky, jako jsou porty VGA a modemy.

Pro obory, kde zabezpečení a ochrana dat hrají klíčovou roli, jako je zdravotnictví, lze CF-C2 vybavit NFC modulem nebo až 2 zásuvkami na čipové karty (1x plná velikost / 1x poloviční velikost). Standardně je Toughbook vybaven technologií vPro, která usnadňuje IT správu zařízení.

Úvodní foto: Fotolia.com


Komentáře