Technologii na výkonnější a úspornější čipy než Atomy má Intel

Čipovou mikroarchitekturu Silvermont, která je podle výrobce i přes vysoký výkon velmi úsporná, představil Intel.

Technologii na výkonnější a úspornější čipy než Atomy má Intel


Je optimalizována pro 22nanometrovou technologii Tri-Gate SoC (System-on-Chip) a je vhodná pro různé segmenty - od chytrých telefonů po datová centra.

Silvermont bude podle Intelu sloužit jako základna pro širokou škálu inovativních produktů, které začnou na trh přicházet v druhé polovině letošního roku.

Vyvážený design Silvermontu prý nabízí lepší podporu pro dynamičtější rozsah a bezproblémovou škálovatelnost výkonu a spotřeby – například poskytuje oproti současné generaci procesorů Atom trojnásobný výkon, anebo stejný výkon na jádro při 5krát nižší spotřebě.

 

Další vlastnosti Silvermontu podle výrobce:

  • Nová architektura mnohačetných jader a systémových vláken, která je škálovatelná až na osm jader a umožňuje vyšší výkon, nižší latenci a výkonnější podporu pro vyváženější a rychlejší systém.
  • Nové IA instrukce a technologie nabízející vyšší výkon, virtualizaci a správu bezpečnosti pro podporu širokého spektra produktů. Tyto instrukce jsou postaveny na stávající podpoře pro 64bitovou infrastrukturu a široké základně pro instalovaný IA software.
  • Zvýšení funkcí pro správu napájení včetně nové, inteligentní technologie „burst”, úsporných C stavů a dynamičtějšího rozsahu využívajícího 3-D transistory Intel. IntelBurst Technology 2.0 nabízí podporu jak pro jedno jádro, tak pro více jader a nabízí rychlé reakce pro úsporu energie.
Úvodní foto: © Edelweiss - Fotolia.com


Komentáře