Telefon s Androidem představilo Cisco, optimalizován je pro videokonference

Svůj vlastní stolní videotelefon DX650 s rozlišením Full HD představilo Cisco. Pohání jej operační systém Android, který výrobce doplnil o řadu funkcí, které jsou specifické pro podnikovou sféru.

Telefon s Androidem představilo Cisco, optimalizován je pro videokonference


Novinka spojue robustnost stolního telefonu s řadou funkcí chytrých mobilních telefonů s OS Android. Lze tak do něj doinstalovat řadu užitečných aplikací. Produkt umožňuje také přímé připojení k konferencím typu telepresence či připojení k libovolnému standardnímu koncovému zařízení pro audio/video hovory. Předinstalované aplikace jako Jabber, WebEx nebo AnyConnect pak dále rozšiřují možnosti tohoto zařízení.

DX650 jde využít i například pro ovládání CRM systémů či webových aplikací přizpůsobených mobilním browserům. Zabudovaný VPN klient zajišťuje zabezpečený vzdálený přístup, zaměstnanci tak mohou vzdáleně ovládat telefon a přistupovat k podnikovým aplikacím či službám odkudkoliv a bezpečně.

Cisco představilo i další vylepšení svého videokonferenčního řešení. Například propojení produktů TelePresence a WebEx přináší nové možnosti B2B komunikace a zapojení dalších účastníků bez ohledu na platformu. K přístupu do videokonference nyní stačí pozvánka od některého z účastníků a internetový prohlížeč nebo mobilní aplikace.

V kombinovaných konferencích mohou účastníci zobrazovat video z libovolného koncového zařízení, ať už druhá strana používá WebEx nebo koncový bod pro Videopresence. Stejně snadné je i sdílení libovolného dalšího obsahu, software se automaticky postará o jeho distribuci ve formátu určeném pro konkrétní koncové zařízení.

Cisco rozšířilo i možností cloudové architektury video-as-a-service určené pro jeho partnery – zjednodušilo mj. pořádání zabezpečených konferencí či možnost připojení z mnoha typů koncových bodů včetně desktopových Jabber klientů a samostatných koncových bodů pro telepresence.

Úvodní foto: © vgstudio - Fotolia.com


Komentáře