Telemedicínská služba eVito spuštěna

Společnost Sherlog eVito spustila e-health službu sloužící k monitorování zdraví a životního stylu.


eVitoVýhodou systému eVito, jež byl vyvinut ve spolupráci s předními odborníky z oblasti zdravotnictví, výživovými experty a sportovními trenéry, je jeho komplexní pohled na zdraví a životní styl uživatele.

eVito představuje uživatelsky jednoduchý systém, který prostřednictvím koncových měřících zařízení, jako je tlakoměr, krokoměr, váha atd., monitoruje tělesné a zdravotní parametry a všechna měření v reálném čase přenáší bezobslužně a bezdrátově na server. Výsledná data jsou podle medicínsky podložených algoritmů zpracována a na jejich základě klient dostane patřičná doporučení, případně dojde k upozornění lékaře, asistenčního centra či pečující osoby.

Do systému se uživatel hlásí prostřednictvím webového portálu, který je zabezpečen podobně jako internetové bankovnictví, s přístupem s unikátními přihlašovacími údaji. Se souhlasem uživatele je také možné zpřístupnit osobní stránku uživatele příbuznému pacienta.

Systém eVito využijí jak koncoví zákazníci, tak i firmy. Individuální klientela zahrnuje sportovce a uživatele, kteří se zaměřují na preventivní domácí monitoring, fitness a hubnutí. Samostatnou kategorií jsou uživatelé s již diagnostikovanou chronickou nemocí, systém nabízí řešení pro domácí sledování uživatelů s vysokým krevním tlakem, cukrovkou či obezitou. Systém eVito byl vyvinut především s cílem předcházet epidemiologickému šíření těchto civilizačních chorob.

Služba eVito je dále určena pro farmaceutické firmy, zdravotní pojišťovny či zdravotnická zařízení, kterým usnadní monitoring následné péče pacientů. Využití najde i v zařízeních sociální péče, u firem specializovaných na zdravý životní styl či sportovních klubů.Komentáře