Testovací verzi SQL Server 2008 R2 uveřejnil Microsoft, slibuje mocnou podporu pro BI

První testovací verzi nové platformy pro správu databází a business inteligence - SQL Server 2008 R2 CTP (Customer Technology Preview)- představila společnost Microsoft.Partneři a zákazníci tak podle výrobce mají příležitost zhodnotit dosavadní vývoj nové verze SQL Serveru a prostřednictvím zpětné vazby pomoci Microsoftu utvořit finální podobu produktu. Se SQL Serverem 2008 R2 získávají uživatelé podle vedení firmy škálovatelnou datovou platformu s pokročilými nástroji pro správu databází a aplikací, která zvyšuje kvalitu dat a umožňuje uživatelům vytvářet pokročilé analýzy a reporty s použitím již známých nástrojů.
Zásadními přínosy finální verze SQL Serveru 2008 R2 je především technologie Self Service Business Intelligence umožňující výrazné zefektivnění procesu získávání informací z dat, dále pak klíčová vylepšení pro správu a vývoj nad databázovým serverem vedoucí k úsporám času a nákladů a v neposlední řadě také rozšíření možností škálovatelnosti a bezpečnosti pro skutečně kritické aplikace. První veřejná beta verze již obsahuje širokou škálu nových vlastností pro testování profesionály. Mezi nejvýznamnější patří:
• Application and Multi-server Management - sada nástrojů pro správu více serverů a aplikací
• SMP scale up s podporou až 256 logických procesorů
• Report Builder 3.0 s podporou vizualizace geoprostorových dat

Srpnové vydání SQL Server 2008 R2 CTP je prvním krokem před vydáním finální verze v první polovině roku 2010. Mimo to se v následujících týdnech chystá zveřejnění prvních bitů technologie StreamInsight pro vysokorychlostní zpracování událostí, první Customer Technology Preview verze databázové platformy pro Cloud Computing - SQL Azure Database, limitovaná verze technologie Gemini v podobě add-inů pro Excel a SharePoint a v neposlední řadě také prvotní náhled na technologii pro masívní paralelní zpracování dat v datových skladech s projektovým názvem Madison.Komentáře