Thajský i-Mobile se vrhá do Evropy, začíná v Česku

Samart i-Mobile, thajský mobilní operátor a výrobce komunikační techniky, vstupuje na český a slovenský trh. V první fázi se bude soustředit na chytré telefony.

Thajský i-Mobile se vrhá do Evropy, začíná v Česku


Smartphony jsou podle místního distributora, firmy KIM Group, jde o zařízení, která si na náročných jihoasijských trzích získala silnou pozici zejména velmi kvalitním dílenským zpracováním a technologickou vyspělostí. Samart i-Mobile mimo jiné provozuje vlastní centra technologického vývoje.

„Za cenu běžného smartphonu dostanete  přístroj s perfektním dílenským zpracováním. Jsem rád, že se nám povedlo jako první zemi v Evropě uvést na trh značku i-Mobile,“ řekl Robert Kařízek, ředitel firmy KIM Group.

Skupina Samart Group s centrálou v Bangkoku sestává z 30 firem, které jsou aktivní v různých zemích regionu. Poskytuje mobilní služby, handsety (tablety a smartphony) a je i poskytovatelem obsahu. Společnost byla založena v roce 1966, telekomunikacím se věnuje od roku 1986.

Česká republika a Slovensko jsou prvními státy v Evropě, kde bude i-Mobile aktivní, v první fázi jako dodavatel smartphonů. Dodávaná zařízení jsou plně lokalizovaná do češtiny a slovenštiny, bude zajištěný i místní servis včetně dodávek náhradních dílů. Podle výrobce už i-mobile globálně prodal více než 30 milionů chytrých telefonů.

V první fázi se mají produkty I-Mobile prosadit hlavně v segmentu mobilů střední třídy používaných pro pracovní účely.  Hlavními zbraněmi jsou prý ve vybraných modelech osmi jádrové procesory, kvalitní fotoaparáty nebo například podpora televizního vysílání DVB-T2 (u nás zatím v plenkách).

Úvodní foto: i-mobile


Komentáře