Thunderbird bude kopírovat vývoj Firefoxu

Vývojáři Thunderbirdu z Mozilla Labs se rozhodli synchronizovat čísla verzí e-mailového klienta s prohlížečem Firefox, a tak po verzi 3.1 přijde rovnou 5.0. První veřejná beta je již k dispozici.


Mezi novinky, které Thunderbird 5.0 beta vydaný koncem minulého týdne přináší, patří zejména nový správce doplňků a API pro jejich management, dále rozšíření možností práce s panely, přepracované a vylepšené zakládání účtů, zobrazování velikosti příloh e-mailů či nová stránka s pomocí při problémech v Thunderbirdu. Řady drobných změn a oprav doznalo i uživatelské rozhraní a odstraněno bylo údajně i množství chyb. Podobně jako na Firefox se i na Thunderbird vztahuje zrychlený vývojový cyklus, takže bychom se měli nových verzí dočkat častěji než dříve. O novinkách v chystaném Firefoxu pak najdete více v článku Vývoj Firefoxu 5 pokročil, finální verze přijde za měsíc.

Thunderbird od verze 5.0 již nebude podporovat procesory PowerPC v počítačích Mac a vyžadován je Mac OS X 10.5 a novější. Co se týká počítačů s Windows, tam zůstává podpora od Windows 2000 výše. Nový Thunderbird je k dispozici také pro Linux.

První beta verzi e-mailového klienta Thunderbird 5.0 najdete ke stažení na adrese www.mozillamessaging.com/en-US/thunderbird/early_releases/downloads. Česká verze zatím chybí, ale lze počítat s tím, že do uvolnění finální verze bude k dispozici.Komentáře