Tiskárnu včetně správy dodá školám firma Janus – účtuje si pouze fixní cenu za vytištěnou stránku

Projekt s názvem Akce pro školy, v rámci kterého nabízí školám bezplatné zapůjčení multifunkčního zařízení Kyocera spolu s tiskovým řešením MyQ, spustila firma Janus. Nabídka zahrnuje i veškeré činnosti spojené s instalací a servisem zařízení. Studenti si tak mohou v prostorách školy tisknout a kopírovat dokumenty levněji než v běžném kopírovacím studiu.


Takzvané samoobslužné KYOcentrum umožňuje studentům, jejich rodičům a učitelům samoobslužný tisk, kopírování či skenování, to vše černobíle nebo barevně. Studenti si pouze dobíjí kredit, který postupně spotřebovávají na jednotlivé tiskové operace.

Dobití kreditu přitom standardně probíhá tak, že u hospodářky školy nebo v sekretariátu student zaplatí příslušnou částku a přímo v systému je mu o tuto sumu kredit ihned navýšen.

V brzké době bude k dispozici i možnost dobíjení kreditu v dobíjecím automatu, který bude fungovat na stejném principu jako například dobíjení kreditu na obědy či na tramvaj (Opencard). Konkrétní způsob dobití pak záleží na každé škole – platba může proběhnout hotově, převodem z účtu, prostřednictvím mobilního telefonu apod.

Možný je i tisk bez kreditu, který lze umožnit například učitelům. K multifunkčnímu zařízení se pak uživatelé přihlašují přes MyQ Embedded Terminal svým osobním PINem nebo přiložením jakékoliv již zavedené ID karty – ISIC, Opencard či jiné technologie, například pro registraci obědů, jízdenek, apod.

Výhodou tiskových zařízení Koyocera je výrobcem udávaná dlouhá životnost komponent, čili celkové náklady na provoz jsou prý nižší než u jiných konkurenčních produktů, což se pozitivně projevuje i v ceně za výtisk. Škole jsou účtovány náklady na tisk jednou měsíčně, a to dle výpisu o počtu vytištěných stran ze systému MyQ. Výši případné provize, kterou získává škola z prodeje jednotlivých stránek, si už stanovuje samo vedení školy.

Samoobslužné KYOcentrum v sobě spojuje hned tři produkty. Prvním je nedávno uvedené multifunkční zařízení Kyocera TASKalfa 250ci formátu A3, které černobíle či barevně tiskne, kopíruje, skenuje, to vše i oboustranně. Stroj je vybaven bezpečnostními zámky na zásobníky papíru a toner. Díky technologii Ecosys navíc šetří životní prostředí a minimalizuje generování škodlivého odpadu. Druhou součástí KYOcentra je účtovací systém MyQ Business Pro 2.3, který je ovládán velkým dotykovým LCD panelem tiskového stroje. Odpadá tím montáž externích komponent a snižuje se riziko případného poškození. Třetím produktem je způsob financování, kdy škola za službu nic neplatí a navíc může vydělávat. Jediným požadavkem je propůjčení vhodného místa na provoz stroje a části volné kapacity na serveru.

Hlavní výhody projektu podle dodavatele:

• Samoobslužný provoz bez nároku na počáteční investice či měsíční paušály

• Studenti mohou tisknout či kopírovat levněji než v běžném copyshopu

• Oboustranný tisk, kopírování a skenování až do formátu A3

• Barevný a černobílý tisk rychlostí až 25/13 stran za minutu A4/A3

• Rychlé skenování až 60 originálů za minutu

• Autorizační terminál MyQ Embedded včetně čtečky stávajících ID karet

• Škola může využít dodaný systém MyQ i na ostatní stroje v budově

• Vytištění první kopie za méně než 10 sekund černobíle i barevně

• Provoz bez jakýchkoliv závazků a s neomezeným pokrytím

• Možnost přímého tisku/skenování z/do USB Flash paměti

• Emulace PCL 6 (5c/XL), KPDL 3 (PostScript 3), PDF, XPS

• Pravidelné dodávky originálních tonerů a veškerých náhradních dílů v okamžiku potřeby

• Pravidelné servisní prohlídky v místě instalovaného zařízeníKomentáře