Tiskárny pro menší kanceláře či živnostníky představil Samsung

Multifunkční i klasické tiskárny řady Xpress C480, respektive Xpress C430 se podle výrobce snadno používají, instalují a poskytují i funkce mobilního tisku.

Tiskárny pro menší kanceláře či živnostníky představil Samsung


Dvě nové řady tiskáren -- Xpress C430 a Xpress C480 – uvedl na tuzemský trh Samsung. Jsou určeny pro barevný tisk, multifunkční tiskárny C480/480W navíc mohou tisknout, kopírovat a skenovat, a modely C480FN/C480FW jsou také vybaveny možností faxování.

Tiskárny jsou vybavené 400MHz, resp. 800MHz procesorem a dosahují rychlosti tisku až 18 stran za minutu černobíle a 4 stránky za minutu barevně.

Oba modely podporují vysoké rozlišení až 2400x600 bodů na palec (dpi). Technologie ReCP (Rendering Engine for Clean Page) navíc zvyšuje ostrost textu a čistotu obrazu.

Nabízejí rovněž funkce skenování do e-mailu a podporu mobilního tisku a jsou přizpůsobené pro uživatele v malých kancelářích a domácnostech.

Vlastnosti tiskáren Samsung série Xpress C430 a C480 podle výrobce:

  • Snadná instalace – počáteční instalace tiskárny je pro kanceláře bez vlastního IT oddělení výrazně zjednodušena. Funkce Printer Software Installer navíc nainstaluje ovladače tiskárny bezdrátově, tedy bez nutnosti použití USB disku nebo CD-ROM.
  • Skenování do e-mailu a mobilní tisk – funkce pro skenování do e-mailu, která byla dříve dostupná pouze u vyšších sérií tiskáren Samsung, je nyní hlavním rysem modelů C480. Funkce mobilního tisku se snáze používá a je intuitivnější díky NFC a cloudovým technologiím. Uživatelé tak mohou tisknout, skenovat a faxovat pouhým přiložením jejich mobilních zařízení s NFC k tiskárně nebo pomocí aplikace Mobile Print. S touto aplikací mohou také ukládat naskenované dokumenty přímo do telefonu. Nejnovější tiskárny série Xpress jsou kompatibilní i s cloudovými tiskovými službami jako Cloud Print.
  • Úspora nákladů – díky funkcím One Touch Eco Button a Easy Eco Driver mohou uživatelé měnit nastavení tisku dle jednotlivých dokumentů. V nastavení lze například odstranit tučné zvýraznění písma nebo zvolit pouze tisk textu, přestože dokument obsahuje kromě něj i obrázky. Tyto funkce dlouhodobě šetří náklady, neboť snižují spotřebu toneru až o 20 %.

Na českém trhu budou tiskárny dostupné v druhé polovině července 2015 za doporučené ceny od 3 390 po 7 990 Kč včetně DPH.

Úvodní foto: Samsung


Komentáře