Toshiba chystá miniaturní notebook Libretto W100 se dvěma displeji

Společnost Toshiba Europe představila svůj chystaný notebook Libretto W100 se dvěma displeji a operačním systémem Windows 7.


Limitovaná edice notebooků Libretto W100 bude ve vybraných zemích Evropy, Středního východu a Afriky k dostání během třetího čtvrtletí 2010, ovšem v České a Slovenské republice nemá být k dispozici v lokalizované verzi, jen v mezinárodní.

Libretto W100 se dvěma dotykovými displeji o úhlopříčce 17,8 cm (7" a rozlišením 1 024x600 bodů) se zaměřuje na aktivní spotřebitele a kterým nevadí neobvyklé uživatelské rozhraní. Jeden z displejů je umístěn tradičně na pozici obrazovky, druhý pak na místě obvyklém pro klávesnici. Vestavěné čidlo polohy (akcelerometr) funguje pro automatické přepnutí mezi režimem „kniha“ a „notebook“. Lze jej tedy držet svisle jako knihu, například chcete-li si číst noviny jako klasickou dvoustránku. Nebo je možné používat jej vodorovně, kdy můžete číst dokument na horním displeji a spodní používat pro zaznamenávání poznámek a nápadů. Na spodním displeji lze rovněž zobrazit virtuální klávesnici a přístroj tak používat stejným způsobem jako notebook. Uživatelé mohou přesouvat obsah, soubory nebo ikony z jednoho displeje na druhý pouhým pohybem prstu.

Libretto W100 je lehčí a menší než netbook (váží konkrétně 819 gramů), aby jej uživatelé mohli mít stále při sobě. Možnosti bezdrátového připojení (WLAN 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR a volitelný Mobile Broadband) mají zaručit přístup na internet pro prohlížení stránek, čtení a psaní e-mailových nebo okamžitých zpráv, neustálý kontakt s přáteli na sociálních sítích, stahování novinek a sledování videí. V notebooku je zabudovaná webkamera s rozlišením 1 MPx. Slabinou však pro mnohé může být pouze jeden dostupný port USB 2.0.

K dalším technickým parametrům patří procesor Intel Pentium U5400 s frekvencí 1,2 GHz, 2 GB paměti DDR3, solid state disk s kapacitou 62 GB. Dodáván bude s OS Windows 7 Home Premium. Cena nebyla dosud zveřejněna.Komentáře