Toshiba uvede dvoujádrový tablet s Androidem

Toshiba Computer Systems oznámila, že má v plánu uvést na evropský trh nový model tabletu založeného na nejnovější verzi platformy Android.


Tablet o úhlopříčce 10.1" (25,7 cm) má klást důraz na parametry v oblasti zvuku i videa, bude mít vestavěný GPS modul a dvě integrované videokamery. Společnost Toshiba plánuje rozšířit svou řadu tabletů v Evropě o tento model nové generace během první poloviny roku 2011.

Společnost Toshiba se při vývoji svého nejnovějšího tabletu zaměřila na rozšíření možností pro zpracování obrazu a zvuku a při používání internetu. Pro nový tablet Toshiba, jehož srdcem je dvoujádrový procesor nVidia Tegra 2, je charakteristický multidotekový displej s úhlopříčkou 10,1 palce (25,7 cm) se širokým úhlem pohledu a poměrem stran 16 : 10, jenž má rozlišení 1280 × 800 bodů a poskytuje prostor pro prohlížení webových stránek na šířku i na výšku.

Tablet je dále vybaven technologií nazvanou Adaptive Display, jež má neustále přizpůsobovat parametry, jako například jas a kontrast, v závislosti na světelných podmínkách okolí. Standardně je navíc integrována technologie Toshiba Resolution+, která údajně vylepšuje kvalitu videí ve standardním rozlišení s cílem plně využít potenciál displeje bez ohledu na kvalitu zdrojového materiálu. Také zvukový výstup je optimalizován s ohledem na okolní prostředí.

Nový tablet společnosti Toshiba bude podporovat mobilní širokopásmové připojení k internetu – Mobile Broadband (3G). Do výbavy tabletu patří dále vestavěný gyroskop, čidlo akcelerometru, integrovaný modul GPS a dvě videokamery – dvoumegapixelová kamera směřuje dopředu a kamera s rozlišením pět megapixelů je umístěna na zadní straně. Tablet Toshiba nabízí různé možnosti připojení a množství portů. Pro sdílení fotografií a sledování videí na televizoru je tablet vybaven HDMI portem plné velikosti, jakož i portem USB 2.0 rovněž v plné velikosti, jenž slouží pro připojení externích pevných disků a fotoaparátů nebo videokamer, a navíc i portem mini USB, který umožní použít tablet v režimu „USB mass storage“ (velkokapacitní úložné zařízení). Slot pro paměťové karty SD umožňuje rozšířit úložný prostor a snadno přenášet soubory mezi jinými přístroji. Tablet bude rovněž vybaven modulem pro bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11n.

Tablet nabídne přístup na portál Google Android Market. Nabídku tržiště Android Market doplní i přednastavený přístup na portál Toshiba Places, kde jsou k dispozici vlastní aplikace, takže uživatelé snadněji najdou programy optimalizované pro displej tabletu s úhlopříčkou 10.1" (25,7 cm).Komentáře