Nové zařízení, které je možné ovládat i prostřednictvím mobilní aplikace (viz níže) dosahuje maximální rychlosti přenosu dat až 1,2 Gbit/s (limit je 867 Mbit/s pro frekvenční pásmo 5 GHz a 300 Mbit/s pro pásmo 2,4 GHz). Taková rychlost dostačuje pro online aktivity, jako je hraní her i streaming multimédií, případně multitaskingové operace.
K internetu se s využitím routeru Archer C1200 je možné připojit i napevno, tedy pomocí kabelu. Pro připojení směrem ven je k dispozici jeden konektor WAN, pro připojení dovnitř do sítě pak čtyři gigabitové ethernetové porty LAN. Pomocí nich je možné připojit další zařízení, jako jsou herní konzole, televize či digitální videorekordéry.
Součástí „balení“ je také jeden USB port, do kterého je zase možné zapojit sdílenou tiskárnu či externí NAS úložiště, přičemž v případě toho druhého lze k uloženým datům přistupovat kromě vnitřní sítě také dálkově, pomocí protokolu FTP.
Správa a nastavení je k dispozici samozřejmě skrze webové rozhraní, ale alternativně také (jak již bylo řečeno) i pomocí smartphonu s operačním systémem Android nebo iOS a nainstalovanou aplikací Tether, která je bezplatně ke stažení na příslušném obchodě s aplikacemi.
Kromě této novinky ještě TP-Link tento týden oznámil, že mění svou korporátní identitu, a to včetně loga, webových stránek a produktových obalů. Změna se projeví naplno po jejím oficiálním uvedení na veletrhu IFA 2016 v Berlíně, konaném mezi 2. a 7. zářím.
Zdroj: TZ TP-Link