Transcend představuje rychlejší SSD disky

Společnost Transcend představuje novou sérii 2,5 palcových SSD SATA disků, které dle informací výrobce oproti předešlým modelům prošly podstatným upgradem. Nové modely totiž nabízí přenos dat s rychlostí až 260 MB/s a s kapacitu až do 512 GB.


Pro zvětšení výkonu disku Transcend inovoval ovládací čip, který teď podporuje přenos až 260 MB/s při čtení a 200 MB/s při zápisu. Tato změna má přinést podstatné zrychlení spouštění operačního systému i aplikací.

K zajištění kompatibility s nejnovější verzí systémů Windows a Linux podporují nové SSD disky Transcend povel TRIM, který se využívá k udržení optimální rychlosti zápisu a zmenšuje opotřebení SSD.

Přestože jsou 2,5 palcové disky spojovány především s notebooky, nové SSD lze instalovat také do stolních PC. Transcend připravil sadu pro upgrade, která obsahuje všechno, co uživatel potřebuje k montáži nového SSD disku do desktopu: 2,5" SATA SSD disk o kapacitě 32 GB, podložku pro montáž disku do 3,5’’ pozice, SATA kabel, napájecí kabely a aplikaci Acronis True Image, která umožňuje klonování pevných disků.

2,5palcové disky jsou dostupné v provedeních o kapacitě: 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB.Komentáře