Transcend uvedl novou řadu průmyslových CF karet

Transcend představuje novou řadu compact flash karet, určenou pro použití v průmyslu – Compact Flash 200I. Karty jsou vybaveny funkcí odstraňování chyb při přenosu dat (ECC) a technologií pro rovnoměrné opotřebení paměti („wear leveling”).


Každý paměťový nosič CF200I využívá software Flash Life Gard, který má zvyšovat bezpečnost uložených a přenášených dat. Software informuje uživatele o blížícím se konci životnosti karty s ukázáním tzv. prahu bezpečnosti, neboť uživatelé většiny paměťových karet jsou ohrožení poškozením nebo ztrátou dat v okamžiku poškození paměťových buněk z důvodu omezeného počtu cyklů zápisu a vymazání dat.

Karty CF200I využívají technologii ECC (Error Correction Code) a „wear levelling” vylučující případné chyby. Technologie Static Data Refresh monitoruje každou operaci a zjišťuje chyby, které se mohou vyskytnout a technologie Early Retirement pak přenáší data do jiných, nezávadných bloků. Díky těmto funkcím jsou nosiče CF200I dle výrobce schopné odstraňovat vzniklé chyby a zvětšit tak svou životnost a spolehlivost.

Nové průmyslové karty od firmy Transcend jsou dle informací výrobce charakteristické možností provozu při extrémních teplotách (-40 ºC až +85 ºC), odolností proti otřesům, vibracím a nízkou spotřebou energie. Mohou spolupracovat s průmyslovými zařízeni vybavenými rozhraním PCMCIA-ATA, zdravotnickou techniku, automatickými výrobními systémy anebo prvky síťové infrastruktury.

Karty CF200I podporují rozhraní UDMA 4. Průměrná rychlost čtení a zápisu má být 40MB/s a 35MB/s. Dostupné jsou v provedení 128MB, 256MB, 512MB, 1GB, 2GB, 4GB, 8GB a 16GB.Komentáře