Podle zprávy Trend Micro o hrozbách za první pololetí 2010 objem nevyžádané pošty od ledna až do června 2010 trvale rostl, s krátkým propadem v dubnu. Navzdory obecnému přesvědčení tvoří porno pouhá 4 % spamu. 65 % nevyžádané pošty generované po celém světě spadá do kategorie komerčních, podvodných e-mailů a e-mailů souvisejících se zdravotnictvím a léčivy a nejčastěji se využívá technika HTML spamu.
Podle této zprávy se počet škodlivých adres URL od ledna do června zvýšil z 1,5 miliardy na 3,5 miliardy. Většina škodlivých adres URL pochází ze Severní Ameriky a největší počet obětí malwarových infekcí je v Tichomořské Asii.
Asi 60 % nových signatur a 53 % všeho zjištěného malwaru v červnu mají na svědomí trojské koně. Na druhém a třetím místě jsou zadní vrátka a spyware trojského typu, často definovaný jako crimeware nebo malware pro krádež dat. Většina trojských koní vás zavede k malwaru pro krádež dat.
Zeměmi s nejvíce počítači napadenými boty, oblíbenými nástroji počítačových pirátů, kteří budují botnety, tedy sítě pro distribuci malwaru, realizaci útoků a rozesílání spamu, se staly Indie a Brazílie. Pasáci botnetů – tedy počítačoví piráti, kteří za botnety stojí – vydělávají miliony dolarů, které nepoctivě získávají od nevinných počítačových uživatelů.
Pokud jde o malwarové nákazy podle odvětví, v prvním pololetí 2010 se dostalo do vedení školství – k téměř 50 % všech malwarových nákaz došlo ve školách a na univerzitách, kde pracovníci IT a bezpečnostní pracovníci čelí výzvě zabezpečení komplexní, distribuované a různorodé infrastruktury podporující bezpočet studentů, kteří si s bezpečnostními opatřeními obvykle hlavu nelámou. Následuje vládní sektor a technologické obory, po 10 % z celkového počtu malwarových infekcí.