Tržby CZC.cz v prvním pololetí roku 2015 rostly o 30 %

Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz již pátým rokem v řadě udržuje dvouciferné tempo růstu. V prvních šesti měsících letošního roku společnost zaznamenala 30% meziroční nárůst tržeb. Největší podíl na tom měly prodané smartphony, notebooky a televize. Nejúspěšnějším měsícem první poloviny roku se z hlediska tržeb stal leden, který se nesl v duchu povánočních výprodejů. Růst se však nezastavil ani v následujících měsících.

Tržby CZC.cz v prvním pololetí roku 2015 rostly o 30 %


„Zatímco mobilní telefony a notebooky zůstaly z hlediska tržeb na prvních dvou místech, na pomyslnou třetí příčku se v první polovině letošního roku probojovaly televize,“ komentuje změny v trojici klíčových kategorií Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz. Čtvrtá a pátá příčka patří tabletům a grafickým kartám.

Nejvýrazněji se růst tržeb projevil v kategorii nositelné elektroniky. „Tržby z prodejů nositelné elektroniky v prvních šesti měsících meziročně vzrostly o 218 %. Cena těchto produktů přitom paradoxně spíše roste, protože výrobci uvádějí na trh čím dál tím vyspělejší modely,“ vysvětluje Pilský.

V minulém roce společnost CZC.cz utržila 2,414 miliard Kč a dosáhla provozního výsledku hospodaření ve výši 31,94 miliónů Kč. Vyplývá to z auditovaných finančních výkazů za rok 2014, které prodejce zveřejnil ve sbírce listin obchodního rejstříku.

Úvodní foto: © Helder Almeida - Fotolia.com










Komentáře