TurboConsult jde pod křídla Asseco Central Europe

Společnost TurboConsult, která je od konce minulého roku součástí skupiny Asseco, se dne 1. srpna 2020 stala novou divizí společnosti Asseco Central Europe. Nově jsou veškeré aktivity této společnosti realizovány pod obchodní značkou Asseco CE.

TurboConsult jde pod křídla Asseco Central Europe


Akvizicí společnosti TurboConsult rozšířilo Asseco CE na českém a slovenském trhu své portfolio o nové produkty a řešení. V rámci České republiky firma zvýšila podíl na trhu stavebních spořitelen a získala nové zákazníky v oblasti bankovnictví a finančního sektoru.

„Jsme rádi, že tímto spojením získáme více než 70 talentovaných kolegů, rozšíříme naše technologické know-how a vytvoříme nové obchodní příležitosti ve finančním a bankovním sektoru,doplňuje Jozef Klein, CEO Asseco CE.

TurboConsult působí na trhu již téměř 30 let a primárně se zabývá softwarovými řešeními ve finančnictví, zejména v bankovním sektoru. Zákazníky společnosti jsou především stavební spořitelny, družstevní záložny, nebankovní poskytovatelé úvěrů, finanční zprostředkovatelé a fintech společnosti.

Vedle řešení určených pro komerční sektor se společnost TurboConsult věnuje i veřejně prospěšnému projektu FriendlyVox, v čemž hodlá pokračovat i po začlenění do mateřské společnosti. Ozvučený portál FriendlyVox představuje unikátní řešení zpřístupňující informační a komunikační služby bez nutnosti užití zraku, který byl vytvořen s ohledem na specifické potřeby zrakově postižených osob. Pro ovládání portálu stačí pouze klávesnice a všechny potřebné informace jsou předávány hlasovým výstupem.

Mimochodem, jeden z produktů firmy TurboConsult se stala v roce 2015 vítězem soutěže IT produkt roku 2015 v kategorii On-line nebo související služby. Firma tehdy vyhrála s produktem pro správu elektronických smluv s připojením biometrického podpisu Sign+ v1.0.

Úvodní foto: Fotolia @ junce11


Komentáře