Účast na zahraničních IT veletrzích pomůže financovat Czech ICT Alliance

Od března 2010 mohou české IT firmy žádat o dotaci na zahraniční IT veletrhy. Czech ICT Alliance jim k tomu nabízí celou řadu podpůrných služeb.


Od 15. ledna 2010 spustila agentura CzechInvest program Marketing, z něhož mohou i české IT firmy do 250 zaměstnanců, které alespoň část pracovníků zaměstnávají mimo území hlavního města Prahy, získat 50% dotaci na účast na zahraničních veletrzích a výstavách.

S registračními žádostmi tak mohou firmy získat dotaci na pronájem, zřízení a provoz stánku na výstavách a veletrzích v zahraničí, tvorbu propagačních materiálů a dopravu výstavních exponátů. Dotace se týká veletrhů konaných od dubna 2010 do prosince 2011. Firmy mohou v jedné žádosti podchytit i více veletrhů.

Mezi zmíněné podpůrné bezplatné služby patří:

1. pomoc s identifikací vhodného zahraničního IT veletrhu v regionu (díky spolupráci s místními pobočkami CzechTrade)

2. domluvení výhodnějších výstavních podmínek (díky spolupráci se zástupci organizátorů zahraničních veletrhů v ČR)

3. koordinace společné účasti na veletrzích/výstavách (příprava společných stánků, které díky větší velikosti mohou získat lepší plochu a vizibilitu)

„Díky Czech ICT Alliance získalo za posledních několik let pár desítek českých IT firem dotaci na zahraniční veletrhy typu CeBIT, Gartner IT expo, Systems a několik dalších,“ řekl Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance.

Více informací o dotačním programu Marketing lze najít na www.czechict.cz.Komentáře