Úložné systémy s podporou nativního šifrování disků a dalších funkcí představilo IBM

Dostupnost nového diskového řešení System Storage DS5020 Express, které podle výrobce přináší středně velkým firmám úložné funkce korporátní třídy, oznámila společnost IBM.


Diskový systém System Storage DS5020 Express je vybaven rozhraním Fibre Channel (FC) o kapacitě 8 Gb/s a hostitelskou sběrnicí iSCSI, takže jej lze hladce integrovat do stávajících i nových infrastruktur. Je optimalizován pro potřeby konsolidovaných nebo virtualizovaných prostředí jako jsou IBM PowerVM, Microsoft Windows 2008 Hyper-V nebo VMware vSphere 4 a díky modulární architektuře dovoluje snížit pořizovací i provozní náklady.
System Storage DS5020 je prý prvním diskovým produktem střední třídy na trhu, který nabídne vlastní šifrovaní diskových jednotek. Díky tomu se hodí pro kriticky důležité obchodní aplikace, neboť kódování celých disků zabezpečuje data na nejnižší úrovni.
DS5020 nabízí čtyři rozhraní FC 8 Gb/s pro připojení k hostitelským nebo úložným sítím a může podporovat až čtyři další porty, a to buď FC 8 Gb/s nebo iSCSI 1 Gb/s. DS5020 podporuje až 112 disků s rozšiřujícími jednotkami EXP520. Systém umožňuje volit mezi FC a vlastními šifrovanými FC a SATA disky.
DS5020 podporuje nadstandardní funkcionalitu, jako je členění na oddíly, nebo funkce FlashCopy, VolumeCopy a Enhanced Remote Mirroring.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.