Unicorn College vsadí na on-line výuku

Soukromá vysoká škola Unicorn College se přejmenovává na Unicorn University a nabídne jako první vysoká škola v České republice online výuku studentů v plně distanční formě studia.

Unicorn College vsadí na on-line výuku


„Na plně distanční formu studia jsme plně připraveni již nyní. Uzavření vzdělávacích institucí z důvodu pandemie koronaviru nám dalo možnost si to potvrdit i v praxi. V nadcházejícím akademickém roce počítáme s tím, že výuka bude probíhat v prezenční a kombinované formě jako dosud, kdy e-learning a online výuka jsou sice významným, ovšem pouze doplňkovým kanálem.

Pokud proces akreditace distančního studia proběhne podle předpokladů, staneme se první vysokou školou v České republice, kterou bude možné vystudovat kompletně online. K tomu by mělo dojít nejpozději od příštího akademického roku, tedy od září 2021,“ říká Marek Beránek výkonný ředitel Unicorn University."

Zájem o studijní programy Unicorn University, zaměřené na informační technologie, datovou analýzu a business dlouhodobě roste. V aktuálním akademickém roce studuje ve dvou bakalářských a dvou magisterských programech celkem 444 studentů z 18 zemí. Zájemcům o studium jsou k dispozici bakalářské programy Softwarový vývoj nebo Business management, navazující magisterské programy Softwarové inženýrství a big data, nebo ekonomicky orientovaný Aplikovaná ekonomie a analýza dat.

Studenti Unicorn University v průběhu studia absolvují několikaměsíční praxi, při které se podílejí na reálných projektech. Propojují tak nabyté teoretické znalosti se skutečnými potřebami firem a institucí, mezi které patří např. Microsoft, KPMG, ČSÚ, Raiffeisen Bank a samozřejmě také mateřská společnost Unicorn, přední evropský poskytovatel informačních systémů a řešení. Studenti se mohou zapojit i do mezinárodních projektů Unicorn University, např. do tvorby softwaru pro CERN nebo Lawrence Berkeley National Laboratory.

Úvodní foto: Unicorn


Komentáře