Unicorn rozšiřuje svou pobočku na Ukrajině

Softwarehouse Unicorn slavnostní otevřel nové kyjevské prostory. Akce se zúčastnili zástupci velvyslanectví České republiky na Ukrajině, ukrajinské exekutivy a klientů, stejně jako vrcholový management samotné společnosti.


V současnosti Unicorn na Ukrajině zaměstnává více než 60 IT odborníků. Nové prostory umožňují tuto kapacitu dále podstatným způsobem navýšit, což je v souladu s plány a strategií společnosti.

Na Ukrajině působí Unicorn již od roku 2011. Tehdy získal první zakázku - projekt pro banku UkrSybBank. Následovaly další projekty v oblasti energetiky, kde ukrajinský tým dodává řešení jak pro zákazníky z EU, tak i pro ukrajinské klienty - například provozovatele ukrajinské přenosové soustavy UkrEnergo.

K zásadnímu nárůstu řad specialistů došlo v roce 2015, kdy ukrajinská pobočka začala poskytovat ICT služby západoevropským zákazníkům formou nearshoringu. Největším z nich je kosmetická firma Oriflame, která Unicornu svěřila údržbu a rozvoj svého prodejního, logistického a platebního systému.Komentáře