UPC výrazně zlevňuje internetové připojení s rychlostí 100 Mbit/s a 50 Mbit/s

Duben byl u UPC ve znamení snižování cen rezidenčního internetového připojení. Po snížení ceny služby s rychlostí 25 Mbit/s na 599 Kč přichází i výrazné zlevnění "vlajkové lodi" UPC - připojení Fiber Power 100 na 999 Kč měsíčně.


Doposud byla tato služba k dispozici za 1765 Kč měsíčně. Snížení ceny se také dočkala služba Fiber Power 50, která nově vyjde na 799 Kč měsíčně, původně se jednalo 1311 Kč za měsíc. UPC chce těmito kroky nabídnout dostupnější vysokorychlostní rezidenční internet dle finančních možností českých domácností. Lze se totiž domnívat, že nejrychlejší služby využíval zatím jen zlomek klientů UPC, nicméně po snížení cen se tyto tarify stávají výrazně konkurenceschopnější.

Václav Bartoň, generální ředitel UPC, tvrdí, že tento krok je příspěvkem jeho společnosti k připravované národní strategii Digitální Česko, která klade důraz na rozvoj vysokorychlostního internetu. Bartoň je také přesvědčen, že tento krok může proměnit domácí trh s internetovým připojením.

Otázkou nyní je, jak na tuto nabídku zareaguje konkurence, protože obvykle se providěři snaží srovnat svoje služby s konkurencí a např. při eliminaci FUP limitů uskutečnili tento krok ve velmi krátké době prakticky všichni velcí poskytovatelé v ČR.Komentáře