USB flash disk s podporou 256bitového šifrování a autodestrukce dat uvedl na náš trh Datasys

USB flash paměť IronKey S200 s podporou 256bitového AES šifrování a autodestrukčními obvody uvedla na náš trh firma Datasys.


Speciálně vyvinutý USB flash disk slouží k ukládání a práci s citlivými nebo utajovanými informacemi a má bezpečnostní certifikaci FIPS 140-2 třetí úrovně (Federal Information Processing Standard U.S.A. - Security Level 3).

Novinka je určena řešením pro ty uživatele, kteří chtějí mít jistotu, že i při ztrátě nebo odcizení nebudou jejich data zneužita. Pokročilý systém brání jakémukoli zneužití hrubou silou nebo softwarem. Voděodolné tělo prý vydrží i extrémní tlak a obranné funkce jsou schopné detekovat i pokusy o neoprávněnou manipulaci.

Cryptochip brání hackerským útokům a pokud zaznamená pokus o nepovolenou manipulaci, data nenávratně smaže. Ochranu zvyšuje i tenký kovový obal kolem paměťového jádra. Ten slouží jako elektromagnetická ochrana v případě elektronického skenování obsahu. Na rozdíl od softwarového kódování nemůže být hardwarové zabezpečení u S200 nijak náhodně ani úmyslně vypnuto.

Navíc IronKey S200 hlídá počet špatně zadaných hesel a po překročení určitého limitu opět data odstraní. Pokud potřebuje uživatel použít paměť na neověřeném počítači, například v internetové kavárně, tak je po zapojení připravena interní virtuální klávesnice, která brání různým malwarům nebo keyloggerům v ukradení hesla.

IronKey také disponuje funkcemi pro update, takže není nutné kvůli aktualizaci vracet disk administrátorovi a přitom je k dispozici nejaktuálnější stupeň ochrany. Je možné zvolit i připojení pouze v režimu čtení, což zabrání jakémukoli zapisování na disk a tedy i infikování viry nebo malwarem. V případě ztráty nebo ukradení je možné využít funkce vzdáleného zamykání nebo zničení.

Disk obsahuje i programy včetně zabezpečené verze prohlížeče FireFox 3, takže lze bezpečně prohlížet webové stránky i z neověřeného počítače, nebo Identity Manager pro správu hesel.

IronKey dodávaný s kapacitou až 16 GB lze koupit za cenu od 1890 Kč (1 GB).Komentáře