Hlavní navigace

Utilita 6 Series SATA Check od Gigabyte zamezí problémům s novými čipsety P67 a H67

13. 2. 2011

Sdílet

Informace o problémech SATA 2.0 s novými čipsety Intel řady 6 vyvolaly řadu nejasností v tom, jakým způsobem ovlivní ty z nás, kteří přešli na novou architekturu Sandy Bridge. V zásadě, pokud používáte zařízení SATA 1 nebo 2, tento problém s čipsetem se vás nemusí vůbec týkat, protože zařízení je možné připojit k 2 bílým portům SATA 3.0. Pokud však používáte 3 nebo více zařízení SATA, budete chtít pravděpodobně upřednostnit více používaná zařízení pro bílé porty SATA 3.0 (např. pevný disk s instalovaným operačním systémem) a méně důležité zařízení pro porty PCH SATA 2.0 (např. jednotku DVD ROM).

Aby svým zákazníkům pomohla optimalizovat výkon SATA na základních deskách řady 6, vytvořila společnost GIGABYTE jednoduchou utilitu s názvem GIGABYTE 6 Series SATA Check, která dokáže určit, zda používané porty SATA jsou skutečně zmiňované porty PCH SATA 2.0. Doporučí i změnu zařízení SATA pro bílé porty SATA 3.0. Utilita je jednoduchý program, který pracuje s každou základní deskou založenou na čipové sadě série 6 a obsahuje 3 různé scénáře, které nabízejí uživatelům rady, jak konfigurovat zařízení SATA. Zkopírujte utilitu na plochu Windows systému P67/H67, rozbalte a poklepejte na soubor "67sfck.exe".

Prvním scénářem je stav, kdy k postiženým portům PCH SATA 2.0 nejsou připojeny žádné zařízení, program v tomto případě ohlásí, že "konfigurace SATA je OK".

Druhým scénářem je stav, kdy všechna zařízení jsou připojena k postiženým portům PCH SATA 2.0, program v tomto případě doporučí "Přesun 1 nebo 2 zařízení z portů PCH SATA 2.0 na volné porty SATA 3.0".

Třetím scénářem je stav, kdy zařízení jsou připojeny na postižené porty PCH SATA 2.0 a porty SATA 3.0 jsou také obsazeny. Program v tomto případě napíše zprávu, že "Používání portů Intel PCH SATA 2.0 se nedoporučuje".

Kontrolní utilita GIGABYTE 6 Series SATA Check ke stažení:
ftp://download.gigabyte.ru/utility/67SfCK.ZIP

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?