UTM s podporou 3G spojení představil WatchGuard

3G Extend USB pro své bezpečnostní systémy UTM představila společnost WatchGuard Technologies.


Novinka byla podle výrobce vytvořena pro společnosti, které potřebují mít vysokorychlostní širokopásmové připojeni (WAN) v místech, kde zasíťování je příliš drahé, nebo dokonce nedostupné (takovým místem mohou být například dočasné kanceláře, osamocené odbytiště, kiosky, bankomaty a mobilní zařízení, jako policejní vozidla, vlaky a velká nákladní vozidla). Využit může může být k primárnímu připojení k síti, jako záloha WAN spojení v případě výpadku zákkadního připojení nebo jako takzvaný 3G wireless data backhaul.

“Žádné jiné zabezpečení neposkytuje takovou hloubku 3G síťové podpory, jako WatchGuard 3G Extend USB,” říká Tim Helming, ředitel oddělení Product Management ve WatchGuard Technologies. “Zákazníci získají svobodu volby svého providera a flexibilitu zavádět zabezpečení na kterémkoliv místě, kde je k dispozici mobilní datová síť.”

WatchGuard 3G Extend USB funguje jako L2TP 3G bezdrátový most pro zavedení internetového připojení k WatchGuard UTM systémům zabezpečení. WatchGuard 3G Extend USB podporuje většinu z hlavních CDMA, EDGE, EVDO, GPRS/UMTS a HSDPA mobilních vysokorychlostních karet.

Modulový design WatchGuard 3G Extend USB navíc poskytuje velkou míru flexibility a budoucí možnosti rozšíření, protože může být například jednoduše převáženo a přepojováno k jiným systémům WatchGuard.

Nastavení a management WatchGuard 3G Extend USB je prý jednoduchý, rychlý a nevyžaduje žádný dodatečný software nebo ovladače pro hladké spojení s dalšími systémy WatchGuard.Komentáře