VDSL nabízejí už i další operátoři v ČR

Společnost WIA zveřejnila novou nabídku DSL připojení k internetu. Portfolio DSL služeb je nyní založeno na kombinaci cenově výhodnějšího ADSL pro nižší kapacity a moderního VDSL, které přináší nové, vyšší rychlosti.


Služby DSL připojení si mohou zákazníci pořídit ve variantách 2, 8, 16, 25 Mb/s. Dvě nejvyšší rychlosti jsou poskytovány na bázi VDSL. WIA využívá svoje VDSL připojení velkoobchodní nabídku společnosti Telefónica O2, která začala nabízet tarify s rychlostí až 25 Mb/s tento týden v pondělí. Více viz článek Služby VDSL oficiálně spustila Telefónica O2, slibuje masivní nárůst propustnosti.

Stejně jako u společnosti Telefónica O2 v nabídce firmy WIA stále zůstává i kombinace DSL připojení s VoIP hlasovými službami SIPY. Pokud si nyní zákazníci pořídí koncové zařízení, které umožňuje telefonování přes internet, a podepíší smlouvu na 12 měsíců, automaticky získají kredit na telefonování SIPY ve výši 600 Kč. Od 1. června pak VDSL začne nabízet v ČR i Vodafone.

Co se týká samotné technologie VDSL, ta má podle našich zjištění smysl zejménal pro uživatele, kteří se nacházejí maximálně 1,5 km od ústředny, protože s větší vzdálenosti se rozdíl v rychlosti mezi VDSL a ADSL poměrně rychle smazává. Více najdete v článku VDSL pod lupou: Jaké zrychlení přenosu lze očekávat v praxi?Komentáře