VDSL router s rychlostí až 350 Mb/s a

TP-Link představil Archer VR2800v, nový Super VDSL telefonní router se standardem 11AC Wave2, kombinovanou rychlostí přenosu dat až 2767 Mbit/s a technologií MU-MIMO, který je primárně určen pro malé a střední podniky (HD telefonie), a domácnosti s mnoha připojenými zařízeními, jako jsou chytré telefony, tablety, notebooky, chytré televizory a media přehrávače (Super VDSL).

VDSL router s rychlostí až 350 Mb/s a


Technologie Super VDSL (VDSL2 Profile 35b, poslední generace DSL) poskytuje rychlost internetu až do 350 Mb/s, což je 3,5x více, než předchozí verze VDSL2 (100 Mb/s), a to na stávajících metalických linkách, takže není třeba investice a instalace optických rozvodů.

Stabilní přenos dat pak zajišťují technologie G.vector a RNC, které se starají o snižování rušení telefonní linky. Archer VR2800v je kompatibilní se standardy VDSL2, ADSL2+, ADSL2 a ADSL a podporuje všechny standardy DSL připojení pro zajištění kompatibility s většinou poskytovatelů internetového připojení (ISP).

Router Archer VR2800v nabízí také technologii 4x4 MU-MIMO, kdy dochází k optimalizaci provozu současným přenášením dat do více zařízení, se 4x rychlejším výkonem signálu. Router obslouží až čtyři zařízení najednou, čímž zkracuje čas čekání.

Zároveň disponuje technologiemi NitroQAM (1024-QAM) a 4‑Stream, které zvyšují bezdrátový výkon až o 25 % při kombinovaných rychlostech, tedy umožňují dosáhnout přenosu až 2767 Mb/s.

Schopnost routeru podporovat až šest digitálních sluchátek s integrovanou základnou DECT spolu se dvěma analogovými telefony nebo faxovými přístroji se hodí hlavně v prostředí malých až středních firem, nebo v rámci domácí kanceláře případně v malém bytovém domě.

Router funguje také jako digitální hlasový záznamník s kapacitou až 540 minut, což vystačí pro nadiktování nákupu na několik let či nahrání pár audio knih. Přes aplikaci tpPhone lze telefonovat po pevné lince i přes smartphone.

Modem Archer VR2800v je poháněn dvoujádrovým procesorem Broadcom o frekvenci 1 GHz, který oproti běžnému modemovému směrovači zvyšuje jeho propustnost až dvojnásobně. Dva další pomocné procesory pak pomáhají udržovat vysokorychlostní výkon díky několika souběžným úkolům.

Kromě silného procesoru je router vybaven dvěma porty USB 3.0, které jsou až 10x rychlejší než USB 2.0. Lze je využít pro sdílené lokální úložiště, sdílenou tiskárnu, a k připojení k mediálnímu serveru. Ke čtyřem Gigabit ethernetovým portům je možné připojit pevnou LAN síť nebo již konkrétní stolní počítače, herní konzole a přehrávače digitálních médií

Úvodní foto: TP-Link


Komentáře