Veletrh Invex ve své původní podobě končí

Invex v tradičním veletržním pojetí, jak jej všichni z minulosti známe, po osmnácti ročnících končí.


Tuto informaci včera zveřejnila společnost Brněnské výstavy a veletrhy s tím, že Invex údajně splnil svou historickou úlohu a své místo ve světě informačních a komunikačních technologií přepustil Invex foru, samostatně konané dvoudenní konferenční akci s podtitulem „Odborné ICT setkání“.

„Změna formátu na Invex forum je logickou reakcí nejen na situaci na trhu ICT, ale také na výraznou diverzifikaci návštěvníků – odborných na straně bývalého Invexu a široké veřejnosti na straně spotřebitelsky zaměřených Digitexu a Interkamery. Tento jednoznačný trend se stal základem pro naše rozhodnutí změnit dosavadní koncepci a ukončit společné konání všech veletrhů,“ komentuje chystané novinky Radek Malý, ředitel Invex fora.

Vystavovat technologie podle vyjádření BVV z velké části ztratilo svůj původní smysl, prezentovat konkrétní tematická řešení přesně vymezeným skupinám posluchačů však nikoli. Invex forum tak bude mít za cíl přinést konference, semináře, kulaté stoly, diskuse nad aktuálními trendy, nebo prezentace nových řešení, a to pro registrované odborné návštěvníky.

Premiérové Invex forum se uskuteční na brněnském Výstavišti ve dnech 5. a 6. října 2009 odděleně od třídenních veletrhů Digitex a Interkamera, které společně začnou až 8. října. Digitex se letos podle BVV ještě více zaměří na oblast digitální zábavy, Interkamera pak přinese laický i více odborný program všem zájemcům o fotografování.

Nechme se tedy překvapit, jaký úspěch Invex Forum bude mít a jak jej odborná veřejnost přijme.

O konci Invexu se spekulovalo již po loňském ročníku a zajímavý komentář na toto téma nám napsal např. Pavel Nemrava ze společnosti Software602. Přečíst si jej můžete v článku Konec Invexu, jak jsme ho znali zde na Computerworldu.Komentáře