Verbatim chce i nadále pokračovat s výrobou zastaralých disket

Na konci dubna informovala společnost Sony o svém rozhodnutí skončit s výrobou disket, které se podle ní dostávají na samý okraj uživatelského zájmu. Naopak Verbatim chce ale ve výrobě pokračovat i nadále, takže uživatelé, kteří diskety ještě využívají, se zatím nemusejí obávat jejich nedostupnosti.


I když se to může zdát neuvěřitelné, 3,5“ floppy disk zůstává i téměř 30 let od svého uvedení na trh relativně rozšířeným nosičem pro ukládání dat, a to i navzdory příchodu takových rivalů jako je CD nebo USB flash disk. Podle analýzy společnosti Verbatim se v roce 2009 prodalo v Evropě okolo 50 milionů těchto jednotek, přičemž nejsilnější poptávka byla zaznamenána ve východní Evropě a státech sdružených ve Společenství národů. Prodeje disket v České republice dosahují přibližně 150 tisíc kusů za čtvrtletí. I v roce 2010 nachází floppy disk dle zástupců Verbatimu široké spektrum použití, zejména proto, že na něj lze snadno uložit malý objem dat a je levný. Obrovská instalovaná báze floppy disků znamená, že toto úložné médium je stále využíváno jak v domácí, tak i profesionální sféře, včetně státní správy i výrobního průmyslu. Poptávka po něm je proto údajně stabilní. Nevýhodou ovšem je již častá absence disketových jednotek v dnešních počítačích, nízká rychlost a také náchylnost uložených dat vůči poškození.

I přes ujištění o pokračování výroby Verbatim sužuje svou nabídku v tomto tržním segmentu společně s tím, jak klesá počet dodavatelů tohoto produktu. Nicméně je odhodlán pokračovat v dodávkách floppy disků po celém světě včetně ČR.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.