Více virtuálních desktopů v jediném notebooku představil Citrix – slibuje výrazné zvýšení bezpečnosti pro firemní prostředí

Produkt XenClient představila společnost Citrix. Řešení umožňuje více zcela izolovaným virtuálním desktopům běžet na jediném korporátním notebooku (například jeden určený pro práci s firemními informačními systémy, druhý pro internetové brouzdání a třetí pro personální aplikace uživatele – to podle výrobce výrazně zvyšuje bezpečnost provozu).


 

Novinka, jež je jednoduše centrálně spravovatelná, je postavena na bázi virtualizační technologie Intel vPro a vychází z architektury bare metal (tedy není potřeba pro jeho zprovoznění žádný podpůrný operační systém). Virtuální desktopy mohou být provozovány bez ohledu na to, zda právě existuje on-line spojení se serverem – k synchronizaci informací pak dojde až po připojení k síti.

V současnosti je produkt ve verzi Release Candidate, finální verze by se měla na trhu objevit koncem roku. Zájemcům je už nyní bezplatně k dispozici model XenClient Express.

Citrix rovněž uzavřel partnerství se společností McAfee – cílem je zjednodušit zabezpečení virtuálních desktopů a tak zjednodušit možnosti jejich nasazení ve velkých podnicích. Jde například o podporu XenDesktopu ve správní platformě McAfee ePolicy Orchestrator, což podle obou firem umožní nastavovat bezpečnostní politiky pro každá virtuální desktop zvlášť.

Pro zlepšení jejich grafiky Citrix nabízí nově i technologii HDX Nitro, která je oproti předchůdcům třikrát rychlejší a podporuje vysoké rozlišení i přes linky WAN.Komentáře