Videokoferenční systémy v HD kvalitě uvedl v Česku Huawei

Novou platformu VP-9030 pro pořádání videokonferencí a sdílení obrazu ve vysokém rozlišení představila na českém trhu společnost Huawei.


Jednou z klíčových předností zařízení je podle výrobce snadné používání, což je prý odlišuje od řady konkurenčních produktů. Uživatelské rozhraní je k dispozici v češtině, angličtině a dalších jazycích.

Do jedné videokonference je možné připojit až čtyři lokality v HD video rozlišení a 3 audio účastníky, funkce vestavěného MCU (Multi Point Control) jsou dostupné pouhou aktivací příslušné licence.

Kromě HD obrazu a podpory nejpoužívanějších standardů H.323 a SIP nabízí Huawei také kvalitní zvuk s podporou širokopásmových standardů AAC-LD a HWA-LD. Nechybí podpora nejrozšířenější protokolů pro videokonference.

VP-9030 je striktně postaveno na standardech a nabízí plnou interoperabilitu s produkty Polycom, Tandberg či Lifesize. Konferenční hovory lze zabezpečit prostřednictvím standardu H.235 a AES šifrování.

S technologiemi SEC (Super Error Concealment) a IRC (Intelligent Rate Control) se výrobce zaměřil podle svých slov především na zajištění dobré kvality videohovoru i při případných problémech se stabilitou spojení a ztrátovostí paketů.

Pro kvalitní HD přenos je třeba, aby kapacita linky dosahovala alespoň 512 Kb/s symetricky. Pro případ výpadku pevné linky je k dispozici záložní připojení přes 3G rozhraní, zařízení dále podporuje TDM připojení (E1, 4E1).

VP-9030 se dodává ve dvou variantách podle rozlišení obrazu: 720 (rozlišení 1 280 x 720 při 30 fps) a 1080 (rozlišení 1 920 x 1 080 při 30 fps a 1 280 x 720 při 30-60 fps), přičemž HD variantu je možné i později na FullHD upgradovat jen pomocí licence.Komentáře